Наші торговельні точки Дивитися на карті
Графік роботи Пн-Пт 8:00 - 19:00 Сб 8:00 - 16:00 Нд Вихідний
Прийом замовлень 096 579 64 40
Каталог продукції
Каталог продукції

Підготовка даху під металочерепицю - як підготувати покрівлю для укладання покриття

Підготовка даху під металочерепицю - як підготувати покрівлю для укладання покриття
29.07.2016

Облаштування даху завжди є дуже складним і відповідальним завданням, від вирішення якої залежить збереження і затишок нового або вже бувалого будови. Протягом останніх декількох років спостерігається зростання популярності такого покрівельного покриття, як металочерепиця, що представляє собою листи, виготовлені із сталі і імітують нанесеною на них формою профілю керамічну черепицю. 

Це важливо: Якщо пам'ятати про те, що процес укладання металочерепиці навіть на якісно підготовлену основу є справою технічно дуже складним, господар, який не хоче ускладнювати собі життя, напевно буде зацікавлений у тому, щоб був якісним не тільки сам покрівельний матеріал, але й була проведена якісна підготовка даху під металочерепицю. 

Властивості металочерепичного покриття
Чим же так приваблює металочерепиця споживача? Виділимо кілька основних показників:

 • покриття відрізняється надійністю. Профільований лист зверху оброблений шаром полімеру, службовцям захистом. Успішно справляється з перепадами температур в діапазоні -50 ° С - + 50 ° С;
 • тривалий термін експлуатації покриття. Виробники дають зазвичай 10-15-річні гарантійні терміни на свою продукцію, хоча на ділі термін придатності покриття при хорошій якості укладання і дбайливої експлуатації може вимірюватися і 40 роками;
 • мінімальна вага. Показник питомої ваги 1 м.кв металочерепиці приблизно в 10 разів нижче, ніж її керамічного аналога. Металочерепиця має набагато меншу вагу і в порівнянні з шифером - в 2-3 рази, що робить всю покрівельну конструкцію легшою при значному зниженні тиску на систему крокв;
 • зручність при проведенні монтажних і ремонтних робіт на покрівлі;
 • фактор естетичної привабливості, обумовлений широким спектром профільних форм і відтінків.

Нерідко можна почути невтішні відгуки з приводу того, що дах, покритий металочерепицею, видає зайвий шум, занадто складна в монтажі і схильна до корозії. Однак коли на даху працюють класні фахівці з монтажу покрівельних систем, то приводу турбуватися про перерахованому вище, швидше за все не виникне. 

Розглянемо, що потрібно врахувати і як виконати підготовку даху під металочерепицю найкращим чином при мінімумі витрат.
Первинний етап робіт і робочі інструменти
Приступаючи до висотних робіт, найпершою умовою для їх проведення є дотримання всього комплексу заходів забезпечують безпеку робочого процесу. Висотні роботи на даху з великим ухилом вимагають використання спеціальних поясів і добре зафіксованих страхувальних тросів. Зменшення ковзання при пересуванні по покрівлі забезпечується за рахунок використання взуття з гумовою підошвою. 

Дуже небезпечно виконувати покрівельні роботи під час і відразу після дощу або під час сильних туманів. Не варто ризикувати і при вітрі 15 м / с, так, як постраждати можна не тільки від прямих поривів, але і від удару зносяться вітром матеріалів.
Увага: На покрівлі забороняється складування значного обсягу матеріалів, також не можна з даху скидати вниз різного роду відходи: обрізки, уламки, шлюб та ін. Варто подумати, також про запобігання падіння робочого інструмента. 

Перерахуємо, що з інструментів може знадобитися для проведення робіт на покрівлі:

 1. Розмічальний набір: рулетка, лінійка, олівець (фломастер).
 2. Звичайний рівень.
 3. Ножиці по металу.
 4. Хороший гострий ніж.
 5. Кусачки або плоскогубці.
 6. Молоток і кирка.
 7. Електролобзик та ножівка по дереву.
 8. Степлер з комплектом металевих скоб потрібної довжини.
 9. Шуруповерт. 

Додамо ще до цього набору різної довжини цвяхи і саморізи по дереву.
Коли заплановано проведення робіт на наявній покрівлі, потрібно провести очищення всієї її площі від непотрібних речей: старих покрівельних матеріалів, які прийшли в непридатність крокв та ін.
Виконуючи підготовку покрівлі під металочерепицю потрібно подбати про те, щоб на всіх кроквах були усунені нерівності: опуклі частини потрібно обрізати або стесати, а в тих місцях, де виявлені виїмки прикрутити або прибити потрібної товщини дерев'яні рейки. 

Пристрій гідроізоляційного шару
Якісне облаштування покрівельного простору вимагає застосування гидроизолирующего матеріалу. Його настилають поверх кроквяних балок. Як правило, кроквяний брус має розміри 50 × 100-150 мм і розташовується на відстані один від одного 900 мм, чого вистачить для того, щоб і основа могла успішно витримувати тиск снігу в межах 160-175 кг / м.кв.
Гідроізоляційний шар можна виготовити з антиконденсатної поліпропіленової плівки, що укладається під покрівлю. Вона з одного боку розкрита поліетиленом, а зі зворотного - ламінованим текстилем. Ця плівка служить для усунення конденсату під металочерепицею. 

Плівку кріплять, використовуючи степлер або цвяхами з нержавійки. Не допускається провисання плівки на ділянці між двома сусідніми кроквами більше 20 мм.
Порада: вбирає вологу текстильний шар повинен бути звернений усередину покрівельного простору. Укладання плівки проводитися знизу, для освіти правильного нахлеста між окремими її смугами. Іноді на плівковому полотні зустрічається заводське позначення нахлеста, що дещо спрощує роботу.
Монтувати плівкове покриття потрібно від лінії карнизного свеса, що служить основою для обрешеточних конструкції. 

Плівка-гідроізолятор використовується при облаштуванні дахів без утеплення і для нескладних утеплених дахів мають скати. У тих випадках, коли необхідно спорудити теплу покрівлю краще використовувати плівку з паропронікающая властивостями (супердифузійну мембрану). Вона настилається на утеплювальний шар внахлест або розташовується з зазорами між шарами утеплювача і мембрани в 15-25 мм.